Yaşam Koçluğu

Yaşam Koçu, Öğrenci Koçu ve NLP Uzmanıyım. Kişisel Gelişime olan merakım sayesinde aldığım bu eğitimlerle hem kendimde hem de çevremde farkındalık yaratmak istiyorum.

Koçluk, kişilerin gerek iş gerekse özel yaşamda gerçekleştirmek istedikleri hedefe giderken onlara yol arkadaşı olmak, içlerinde zaten var olan gücü açığa çıkarmalarını sağlamak, kendi farkındalıklarını artırarak onlara ayna tutmaktır. İnsanların geçmişlerine takılmalarından ziyade gelecekte neler yapabileceklerini kendilerinin bulmasını sağlamaktır.

Öğrenci Koçluğu ülkemize has bir koçluk türüdür. Seçme yerleştirme merkezli eğitim sistemimiz sonucu ortaya çıkmıştır. Öğrenci koçluğu öğrencinin tüm eğitim ve öğretim yaşamında maksimum performansa ulaşması için Koç ile öğrenci arasında kurulan planlı bir gelişim sürecidir. Süreç içerisinde öğrenci kendi hedeflediği noktaya odaklanır, potansiyel kaynaklarını fark eder, kendi yaşam planını yapar, vizyonunu belirler, öğrenmeyi öğrenme tekniklerini öğrenir, başarısını arttıracak yöntemleri geliştirir.

 
© 2022 Her hakkı saklıdır. - MEDYUM ARZU- www.medyumarzu.com