ReikiReiki nedir?
Reiki, aslen Japonca, “rei” ve “ki” sözcüklerinden oluşan bir birleşik sözcüktür. Tanımlaması; “rei” evrensel olan, her yerde ve aynı formda bulunan anlamında, “ki” ise enerji, yaşam enerjisi, güç anlamındadır. İsminin Japonca olması, bu sistemin bir Japon öğretisi olduğu şeklinde algı yaratsa da, gerçek bundan çok fazlasıdır. Her coğrafyada, her kültürde, tüm zamanlarda, dünyanın her yerinde var olan elle şifa verme tekniklerinin en yalın, en saf halidir aslında.

Reiki’nin Tarihçesi

Reikinin isminin Japonca olmasına, 20. yüzyılın başlarında Japon Teolog Doktor Mikao Usui sebep olmuştur. Şifacılık üzerine uzun yıllar bir akademist olarak araştırmalar yapan Usui, sonunda, elle şifacılığın 7den 70e herkes tarafından kolayca öğrenilen, uygulanan ve öğretilebilen bir sistem haline getirmiştir. Bu sistem günümüzde “Usui Reiki” olarak adlandırılmakta ve kısaca Reiki de denmektedir.

Pek çoğu, görülemeyen şeylere inanmakta güçlük çeker.

Ancak telefon, internet, televizyon bize normal şeyler gibi geliyor, onu hiç yaşamamış birine nasıl çalıştığını anlatmaya çalışmak göz korkutucu bir iştir, çünkü gizemli görünebilir ve hatta onları korkutabilir.

Aynı şey Reiki’de de oluyor, çünkü biz bir şifa terapisinden bahsediyoruz, kavram daha gizli ve gizemli hale geliyor.

Bizi kurtaran şey, nasıl bağlantılı olduğumuz ve her birinin, uyumun kaybolduğu ve hastalandığımızda dengelenebilecek belirli bir manyetik alana sahip olduğuna dair zaten bilimsel olarak kanıtlanmış bilgilerin olmasıdır.

Reiki evrensel enerji ile çalışır ve tedavileri içinde çevrimiçi çalışmak için özel bir teknik içerir, buna Distance Reiki veya Enkaku Chiryo (Japonca adı) denir ve bu hizmette kullanacağımız teknik budur.

Terapi için, şifa enerjisi göndermek için bir görüntü veya tam ad kullanılır.

Bu terapinin uzaktan, kişiye göre daha güçlü olduğu gösterilmiştir.

Dengesiz duygusal, fiziksel ve zihinsel bir şey varsa veya gerçekleştirmek istediğiniz bir şey varsa, iyileşme kararı vermenin ve çok arzu ettiğiniz esenliği bulmanın zamanı gelmiştir.

Reiki ile onu buldum…

süreçlerimi kabul etmenin, hafifletmenin ve iyileştirmenin ve bir terapist olarak başkalarının süreçlerine eşlik etmenin incelikli ve sevgi dolu bir yolu.

Reiki bir terapidir…

doğrudan enerji alanınızda çalışır.

Kaslar, organlar, omurga, fasya, deri…

bunlar stresli olduğumuzda veya hasta olduğumuzda etkilenen saf enerji sistemleridir. Bir Reiki terapistinin yaptığı şey, bu enerji akışını değiştirmek ve iyileşmek için vücudun titreşim frekansını değiştirmektir.

Biz enerjiyiz…

ve dünyayı bu elektromanyetik alan aracılığıyla sürekli olarak işliyoruz. Ne kadar enerjik bağlantınız olursa, o kadar sağlıklı hissedersiniz.⠀


 
© 2022 Her hakkı saklıdır. - MEDYUM ARZU- www.medyumarzu.com